Konjuh je u oba seta izgubila servis kod rezultata 4-4

STANFORD, CA - AUGUST 6: Ana Konjuh of Croatia reacts to loosing a point in her match against Angelique Kerber of Germany during day four of the Bank of the West Classic at the Stanford University Taube Family Tennis Stadium on August 6, 2015 in Stanford, California.   Lachlan Cunningham/Getty Images/AFP
AFP
A A

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh nije se uspjela plasirati u 3. kolo posljednjeg Grand Slam turnira sezone, bolja od nje je u 2. kolu bila Ruskinja Darija Kasatkina sa 6-4, 6-4 nakon sat i pol igre.

Konjuh nije uspjela niti jednom u dvoboju oduzeti servis 133. igračici svijeta, a u oba je seta izgubila servis kod rezultata 4-4. Porazom nije stigla do prilike da ponovi prošlogodišnji uspjeh kada je nastupila u meču trećega kola ždrijeba glavnog turnira.

Nesiguran start

Dubrovčanka je nesigurno ušla u susret, odmah u prvoj igri morala je spašavati četiri break-lopte, te još jednu kod rezultata 1-1, ali potom je počela bolje igrati na svom početnom udarcu, a usto i prijetiti Kasatkinoj na njezinom servisu. Ipak, nije uspjela iskoristiti niti jednu od tri break-lopte, jednu u četvrtom, jednu u osmom, te još jednu u 10. gemu prvog seta. S druge strane, kod rezultata 4-4 Kasatkina je stigla do 0-40, te realizirala drugu od tri vezane prilike za break.

U drugom setu niti jedna igračica nije stigla do mogućnosti oduzimanja servisa sve dok kod 4-4 Kasatkina opet nije stigla do 0-40. Konjuh je uspjela izjednačiti, te potom spasiti još jednu break-loptu, četvrtu u toj igri, ali nije to uspjela ponoviti kada je bila suočena i s petom.